Ontmoeting met een nieuwsgierige hazelworm
Dieren | Vandaag zijn we naar de Maalbeek gegaan om bosmieren te zoeken. Het doel was de plek waar in april 2007 een bosbrand woedde. Hier vlak bij liggen verschillende bosmiernesten. De brand heeft geen nesten vernield.
In Noord Amerika komen ook bosmieren voor. Er is alleen weinig onderzoek naar gedaan en de weinige inventarisaties laten een heel ander resultaat zien dan in Europa. In Noord Amerika liggen veel minder nesten en ook verder uit elkaar. De in de VS veel voorkomende bosbranden zouden daar een rol in spelen. De reden van ons bezoekje aan de Maalbeek was dan ook om een glimp op te vangen van bosmieren op de plaats waar de bosbrand had gewoed. Zouden hier bosmieren zitten? Het antwoord vind je op ant-maps.com.
Een stukje fietsen verderop viel mijn oog op een lang dun takje. Het was opmerkelijk glad en er liep een merkwaardige kronkel doorheen. Bij het passeren van het takje bleek het te gaan om een hazelworm. Deze lag hier, op dit drukke pad, te zonnen. Meer foto’s.
We parkeerden de fiets en legden de poot-loze hagedis vast op foto en film. Zoiets zie je natuurlijk niet elke dag. De interesse van ons in de hazelworm werd beloond met wederzijdse interesse. De kop draaide naar ons en het staarde ons aan. Het tongetje trilde even op en neer. Na een tijdje besloten we de hagedis van het pad af te sturen. Het was er veel te gevaarlijk met al die fietsen. Maar het dier besloot er zelf al vandoor te gaan. De hazelworm kronkelde naar de kant van de weg en verdween ten slotte in een holletje onder de grond (Zie filmpje.)
Related posts
- Duin en bosbrand bij Bergen, Noord holland
- Duinbrand bij Sint maartensvlotbrug - Update 21.00
- Bosbranden Los Angeles bedreigen het Californië Wildlife WayStation
- Bosbrandgevaar in Noord Limburg: Code Rood
- Grote bos en heidebrand in natuurgebied bij Bussum
- Kleine bos en heidebrand op Brunssummerheide
- Grote bosbrand in de bossen bij Baexem
- Weer grote bosbrand in duinen bij Bergen
- Zeer grote bos en heidebrand tussen Schoorl en Groet
- Nesten van bosmieren in kaart gebracht
Vergelijkbare artikelen
- Duinbrand bij Schoorl en Zijpe nog niet onder controle
Bosbrand, duinbrand, egmond aan zee, Groet, natuurbrand, Noord-Holland, petten, Schoorl, Zijpe - Duinbrand bij Sint maartensvlotbrug – Update 21.00
Bosbrand, duinbrand, egmond aan zee, Groet, natuurbrand, Noord-Holland, petten, Schoorl - Kleine bos en heidebrand op Brunssummerheide
Bosbrand, Brunssum, Brunssummerheide, Heerlen, heidebrand, Limburg, Schinveld - Beregeningsverbod en natuurbranden in Noord-Limburg tijdens hittegolf
Beregeningsverbod, Bosbrand, bosbrand, elektriciteit, Gezondheid, Het weer, hittegolf, Limburg, natuurbrand, Noord Limburg - Grote bosbrand in de bossen bij Baexem
Baexem, Bosbrand, Exaeten, Limburg

