Opening Rijksweg A52 / BAB52 tussen Roermond en Elmpt
Er rijden al een tijdje auto’s over de nieuwe weg. Fietsers moeten ver omfietsen…
Vandaag is het zover: na jaren van procedures en bouwwerkzaamheden wordt de snelweg en Bundesautobahn 52 officicieel geopend. Vlak onder het ecoduct bij de grens staat een mooie witte tent waarin de genodigden de opening zullen bijwonen. Met wat geluk toegekeken door een paar reeen of zwijnen die wellicht wat minder blij zijn met de nieuwe snelweg.
De vijf kilometer lange snelweg doorsnijdt het Elmpter Wald. Een groot bosgebied in Duitsland dat grenst aan Nationaal Park de Meinweg. Het bos vormt de schakel tussen het park en het Brachter Wald richting Venlo waar ooit een grote NAVO basis was. Bij elkaar is het een van de grootste aaneengesloten bossen in West-Europa. Nu ligt de snelweg er dwars door heen. Voor de bereikbaarheid van Limburg heel belangrijk, maar voor het landschap is het vijf kilometer lange stuk weg een ramp. Schitterende fietsroutes zijn verdwenen en dieren zijn nu gedwongen om gebruik te maken van een reeks wildtunnels en een ecoduct. In de toekomst zou langs deze nieuwe weg ook het nieuwe trace van de IJzeren Rijn kunnen komen.
De opening van de weg zorgt er voor dat er een grotere verkeersdruk ontstaat op de N280 bij Roermond. Hier is de A73 onlangs aangelegd, maar de N280 sluit hier op aan met een eenvoudig knooppunt met stoplichten. De gemeente legt nu tien miljoen Euro op tafel om de meest urgente knelpunten aan te pakken.
Related posts
- Overlast door mieren en wespen explosie
- Vreemde geluiden op de kinderboerderij...
- De onzichtbare dierenwereld onthuld
- New animal sound download center
- Herfst 2008 begint met tropische orkaan Laura
- 6 gevallen Infectieuze Laryngotracheitis
- Animalsounds op Arbocodi zijn verhuisd
- King Kong Bokito mogelijk getreiterd
- Vogelgriep breidt snel uit in Europa
- Zullen ijsberen uitsterven?

