Platteland wordt restruimte
De aanleg van steeds meer nieuwe infrastructuur is een van de oorzaken hiervan. Wegen en spoorlijnen moeten steeds verder van de bebouwde kom komen te liggen, anders gaat men klagen. (NIMBY). Deze varianten noemt men dan ook nog MMA, meest milieu vriendelijke variant (voor de mens). Vervolgens besluit ieder dorp of stadje de ruimte tussen de nieuwe weg en bestaande bebouwde kom op te vullen.
Oplossing: leg nieuwe wegen en spoorlijnen of dichter bij de bebouwde kom of ondertunnel ze.
Reactie Staatsbosbeheer op Natuurbalans 2006
Staatsbosbeheer vraagt een actieve inzet van de Rijksoverheid om de kwaliteit van het Nederlandse landschap te behouden en waar nodig te herstellen. De Natuurbalans die vandaag is gepresenteerd, noemt de grote toename van de visuele verstoring van het landschap als één van de grootste zorgpunten op het gebied van natuur en landschap. Ook Staatsbosbeheer ziet met lede ogen aan dat de aanblik van ons land nog nooit zo snel en ingrijpend is veranderd als de afgelopen 15 jaar. De liefdeloosheid waarmee nieuwe woonwijken, bedrijfsgebouwen en infrastructuur in het landschap worden geplaatst, baart Staatsbosbeheer zorgen: het lijkt alsof het landelijk gebied tot restruimte van de steden is geworden. Veel van ons mooie landschap is nog niet definitief verdwenen en geruïneerd. Maar haast is geboden; veranderingen gaan snel, zo vertelt de Natuurbalans ons.
Staatsbosbeheer is van mening dat landschap uitdrukkelijk een rol moet krijgen in de ruimtelijke ordening. Daarnaast moet in de komende kabinetsperiode voor een bedrag van 600 miljoen een aantal concrete acties zijn beslag krijgen om een kwaliteitsimpuls aan het landschap te geven: de meest bijzondere restanten cultuurhistorisch landschap moeten in kaart gebracht en hersteld worden en de 20 Nationale Landschappen moeten de aandacht en het geld krijgen die ze verdienen. Voor de rest van Nederland moet het Deltaplan Landschap van de Vereniging Nederlands Cultuurlandschap uitgevoerd worden. Alleen zo kan de komende kabinetsperiode gebouwd worden aan een mooi en kwalitatief hoogwaardig landschap, de broodnodige groene contramal voor onze verstedelijkte samenleving.
Staatsbosbeheer is ervan overtuigd dat een mooi, rijk en groen landschap een belangrijke voorwaarde is voor een aangenaam leefklimaat voor onze samenleving. Het probleem is dat veel mensen zich betrokken voelen bij het landschap, maar dat niemand zich er verantwoordelijk voor voelt. Het vooruitzicht van meer veranderingen in het landschap, zoals verdere afname van agrarische bedrijven, groei van bedrijfsterreinen, veranderingen in het grondgebruik en ingrepen om de wateroverlast het hoofd te bieden, vraagt om een verandering van betrokkenheid naar actieve inzet. Ook van de Rijksoverheid. Van haar verwacht Staatsbosbeheer dat
zij de kwaliteit van het landschap borgt en verankert.
Related posts
- 11e van de 11e, Sint Maarten
- GEOlutions most popular 2006
- Crocodile Hunter Steve Irwin doodgestoken
- Lizzy, onze Burmese poes is vermist in Blerick
- Gwen Norbeck & Will Munson verlaten Oakdale, As the world turns verliest twee jonge talentvolle acteurs
- Moslims zijn boos
- 14 februari, valentijnsdag
- Wat zal er worden van de achterbankgeneratie?
- Inloggen op website IceSave.nl via truck
- De paddentrek luidt het begin van de lente in
Vergelijkbare artikelen
- Modderstromen en aardverschuivingen in Mexico na regenval
aardverschuiving, Chiapas, GEOlution, karl, Matthew, Mexico, modderstroom, Oaxaca, Orkaan, Tabasco, Veracruz - GEOlution opent Venlo forum over VVV stadion Kazernegebied
forum, GEOlution, Holland Casino, Kazernegebied, kazerneterrein, scholengemeenschap, stadion, Venlo, VVV - Nederland geplaagd door grote rupsenplaag
bos, GEOlution, rupsen, rupsenplaag, Veluwe, zomer - Evacuaties en noodtoestand IJsland door uitbarsting Eyjafjallajökull
Eyjafjalla, Eyjafjallajökull, GEOlution, gletsjer, Hella, IJsland, Lahar, Reykjavik - Konikpaarden Oostvaardersplassen steken ijs over
edelherten, GEOlution, Heckrunderen, ijs, konikpaarden, Oostvaardersbos, Oostvaardersplassen, sneeuw


March 18th, 2010 at
Van 1992 tot 1996 woonde ik in Lelystad en ben menigmaal met de trein van en naar Lelystad langs de Oostvaardersplassen gekomen; schitterend mooi!!!
Na de verhuizing ben ik nog weleens een aantal malen in Lelystad geweest en dan kom je er met de trein automatisch weer langs; ik blijf het een prachtig gebied vinden!!!
De laatste keer was op dinsdag, 16 maart 2010; een lekker dagje vrij en het was mooi weer dus een leuk toertje gemaakt die dag toevallig richting Lelystad.
Ik kan één ding zeggen: ik heb weer erg genoten toen ik langs de Oostvaardersplassen kwam!!! Dat dit gebied nog heel lang moge bestaan!!!
June 30th, 2011 at
Top, zij heeft echt een goed hart met al die cadeau’s die ze weg geeft.