web
analytics
science | GEOlution - Part 2

    Verder op GEOlution

    Zoek op GEOlution

science

Bijschildklier

De bijschildklieren ook wel glandulae parathyreoideae zijn vier kleine klieren. Ze zijn niet groter dan een erwt. Ze produceren het parathyreoïdhormoon (PTH). Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Bijschildklier. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/anatomie-bijschildklier.htm

Bijnieren

De bijnieren zijn kleine organen die op de nieren liggen. Ze bestaan uit twee delen: Schors Merg Schors De schors, ook wel Cortex genaamd, bestaat uit drie lagen: De buitenste laag  heet zona glomerulosa en produceert mineralocorticoïden die invloed hebben op de mineraalhuishouding. De middelste laag heet zona fasciculata en produceert de glucocorticoïden die invloed… read more »

William Hyde Wollaston

Ontdekker van het scheikundige element: Rh (Rhodium) Pd (Palladium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) William Hyde Wollaston. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/william-hyde-wollaston.htm

William Ramsay

Ontdekker van het scheikundige element: Xe (Xenon) Ne (Neon) Kr (Krypton) Ar (Argon) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) William Ramsay. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/william-ramsay.htm

Walter Noddack

Ontdekker van het scheikundige element: Re (Renium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Walter Noddack. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/walter-noddack.htm

Wilhelm Hisinger

Ontdekker van het scheikundige element: Ce (Cerium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Wilhelm Hisinger. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/wilhelm-hisinger.htm

William Gregor

Ontdekker van het scheikundige element: Ti (Titanium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) William Gregor. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/william-gregor.htm

William Crookes

Ontdekker van het scheikundige element: Tl (Thallium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) William Crookes. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/william-crookes.htm

Ts Oganessian

Ontdekker van het scheikundige element: Bh (Bohrium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Ts Oganessian. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/ts-oganessian.htm

Smithson Tennant

Ontdekker van het scheikundige element: Ir (Iridium) Os (Osmium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Smithson Tennant. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/smithson-tennant.htm

Robert Bunsen

Ontdekker van het scheikundige element: Cs (Cesium) Rb (Rubidium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Robert Bunsen. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/robert-bunsen.htm

Robert Boyle

Ontdekker van het scheikundige element: H (Waterstof) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Robert Boyle. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/robert-boyle.htm

Paul-mile Lecoq de Boisbaudran

Ontdekker van het scheikundige element: Sm (Samarium) Dy (Dysprosium) Ga (Gallium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Paul-mile Lecoq de Boisbaudran. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/paul-%c2%90mile-lecoq-de-boisbaudran.htm

Per Teodor Cleve

Ontdekker van het scheikundige element: He (Helium) Tm (Thulium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Per Teodor Cleve. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/per-teodor-cleve.htm

Paula Armbruster

Ontdekker van het scheikundige element: Mt (Meitnerium) Hs (Hassium) Uub (Ununbium) Uuo (Ununoctium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Paula Armbruster. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/paula-armbruster.htm

Philip H. Abelson

Ontdekker van het scheikundige element: Np (Neptunium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Philip H. Abelson. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/philip-h-abelson.htm

Otto Hahn

Ontdekker van het scheikundige element: Pa (Protactinium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Otto Hahn. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/otto-hahn.htm

Nicholas Louis Vauquelin

Ontdekker van het scheikundige element: Be (Beryllium) Cr (Chroom) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Nicholas Louis Vauquelin. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/nicholas-louis-vauquelin.htm

Nils Gabriel Sefstrom

Ontdekker van het scheikundige element: V (Vanadium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Nils Gabriel Sefstrom. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/nils-gabriel-sefstrom.htm

Morris William Travers

Ontdekker van het scheikundige element: Xe (Xenon) Ne (Neon) Kr (Krypton) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Morris William Travers. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/morris-william-travers.htm

Marguerite Perey

Ontdekker van het scheikundige element: Fr (Francium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Marguerite Perey. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/marguerite-perey.htm

Martin Heinrich Klaproth

Ontdekker van het scheikundige element: Zr (Zirkonium) U (Uranium) Ti (Titanium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Martin Heinrich Klaproth. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/martin-heinrich-klaproth.htm

Marc Delafontaine

Ontdekker van het scheikundige element: Ho (Holmium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Marc Delafontaine. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/marc-delafontaine.htm

Marie Curie

Ontdekker van het scheikundige element: Po (Polonium) Ra (Radium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Marie Curie. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/marie-curie.htm

Louis Soret

Ontdekker van het scheikundige element: Ho (Holmium) Citeer dit artikel als: Brouwers, C.I.J. (2013) Louis Soret. GEOlution. https://www.geolution.nl/science/louis-soret.htm

Sidebar